Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10.11.2015 r. odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, który przygotowały klasy 2c (biol-chem) i 2a (mat-fiz) wraz z wychowawczyniami – Paniami Wandą Tomiczek-Jamróz i Moniką Górkiewicz.

a_received_847089168745585

Program poetycko-muzyczny wzbogacony został o prezentację multimedialną ukazującą piękną, a zarazem tragiczną historię Polski w postaci archiwalnych zdjęć oraz ważnych dla naszej kultury obrazów malarstwa historycznego. Występującym uczniom udało się zbudować niezwykły nastrój zmuszający do refleksji nad znaczeniem tożsamości narodowej, historii kraju, postawy patriotycznej i moralnej. Mottem programu artystycznego były słowa Normana Daviesa: „Aby człowiek wiedział , dokąd zmierza musi wiedzieć, skąd pochodzi. Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”

Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po zakończeniu akademii wystąpił Karol Nowak z klasy 3b i zaprezentował wszystkim swoje przemówienie, które zapewniło mu I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym. Publiczność z zainteresowaniem wysłuchała mowy inspirowanej hasłem: „Nie wszystko jest na sprzedaż”. Wystąpienie Karola przyjęto z wielkim entuzjazmem.

Jeszcze raz gratulujemy i dziękujemy wszystkim wykonawcom!