Naładowani endorfinami

Podczas gdy większość z nas po upalnym końcu wakacji mierzyła się z kapryśną wrześniową aurą, próbując pokonać wirusy czy znaleźć sposób na przejmujące momentami zimno i padający nieustannie deszcz, uczniowie z klas IIIb i IIIh z opiekunami wyjechali na zieloną szkołę do Grecji. Zazdrościliśmy im pogody, opalenizny – a także, po obejrzeniu zdjęć Kuby Pietrasa, niezwykłych widoków.

8

W dniach 08.09 – 17.09 klasy IIIH i IIIb mogły rozkoszować się wspaniałym słońcem i cieplutkim egejskim morzem. Leptokaria – miejsce ich wypoczynku, okazała się bardzo przyjaznym i uroczym miasteczkiem, gdzie wszystko było „pod ręką”. Pogoda,całe szczęście, miała tak samo dobry humor jak my, gdyż ani razu nas nie zawiodła i codziennie pozwalała nam na wylegiwanie się na plaży i kąpiele w morzu. Niewątpliwie największymi atrakcjami były wycieczki. Zwiedziliśmy Meteory, tzw. wiszące klasztory, których widok zapiera dech w piersiach! Następnie odbył się rejs na wyspę Skiathos, podczas którego nauczyliśmy się narodowego greckiego tańca „Sirtaki” i wzięliśmy udział w bitwie pirackiej na baloniki z wodą. Zwiedziliśmy stolicę wyspy i plażowaliśmy. W czwartek odwiedziliśmy Saloniki pod hasłem „Saloniki by night” a w drodze powrotnej do Polski pobieżnie zobaczyliśmy także  Budapeszt.

Naszymi opiekunkami podczas wyjazdu były niezastąpione: Pani mgr Monika Toka, Pani mgr Wanda Tomiczek -Jamróz oraz Pani Wicedyrektor mgr Anna Lulek.
Z Grecji wszyscy wróciliśmy zadowoleni, wypoczęci i naładowani endorfinami na ten najkrótszy dla nas, przyszłorocznych maturzystów, rok szkolny!
Wiktoria Marzec