Najlepsi tenisiści w szkole

29 listopada br. o godz. 15.30 w Szkole Podstawowej nr 3 (dawne Gimnazjum nr 1) odbył się singlowy turniej tenisa stołowego chłopców o mistrzostwo 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie.  Zawody były jednocześnie eliminacjami do drużyny, która będzie reprezentować naszą Szkołę w finale powiatowym Małopolskiej Licealiady Młodzieży. Do turnieju zgłosiło się 10 uczniów, którzy drogą  losowania zostali przydzieleni do grupy A i B. Mecze w grupach rozgrywano do dwóch wygrany setów. Do półfinału awansowali zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca. O kolejności miejsc decydowały tzw. duże punkty, a przy równej  ilości  stosunek setów lub bezpośredni pojedynek. Z grupy A do rozgrywki półfinałowej awansował Jan Ściga z 3a i Mateusz Sobala z 3b, z grupy B Adrian Żydek z 2e i Jakub Banat z 2e. W finale Mateusz Sobala pokonał Jana Ścigę 3 : 2 i zwyciężył w turnieju. W meczu o trzecie miejsce Adrian Żydek okazał się lepszy od Jakuba Banata. Kolejne miejsca zajęli: Damian Mizera 3a, Konrad Kowalczyk 3a, Adrian Chrapkiewicz 2e, Szymon Młodzik 3a, Patryk Sipiora 2f i Wiktor Rusinek 1b. Organizatorem zawodów był pan mgr Roman Rupik.

Gratulujemy!

20181129_164948[1]