Mamy najlepszych młodych publicystów !!!

Kolejny raz uczniowie naszego Liceum udowodnili, że ich wrażliwość na otaczający świat i ludzkie problemy, umiejętność dostrzegania wokół siebie rzeczy istotnych, zdolność w tropieniu zapomnianych wydarzeń i szperanie w zakurzonych domowych i sąsiedzkich archiwach oraz sztuka ubierania w słowa usłyszanych, znalezionych, odkrytych historii czyni z nich najlepszych młodych dziennikarzy w powiecie wadowickim. Aż sześć nagród i wyróżnień przywieźli podopieczni pani dr Katarzyny Przebindy-Niemczyk z organizowanego przez wadowicki ogólniak XIX Powiatowego Konkursu Publicystycznego „O Laur Peryskopu”.

20180414_092242

Trzyosobowe jury (w skład którego zawsze wchodzą dziennikarze i poloniści) tym roku szczególnie zachwyciły i poruszyły reportaże: Gabrieli Toki (I nagroda) pt: „Niezatapialna historia” – barwnie i poetycko opisującej wystawę „Titanic the Exhibition”; Gabrieli Gawlas (II nagroda) pt: „5000 m ponad poziom cukru” -przedstawiającej historię zdobywania przez grupę osób chorych na cukrzycę szczytu Demawend; Martyny Bujnowskiej (III nagroda) pt: „Samo życie” – opowiadającej wzruszającą historię zmagającej się z wieloma przeciwnościami losu mamy; Weroniki Głowni (I wyróżnienie) pt: „Tajemnice kryją się w murach- Kortowo” – odkrywającej straszne zbrodnie wojenne popełniane przez hitlerowców na pacjentach chorych psychicznie; Anny Nowak (II wyróżnienie) pt: „Mój tata-mój bohater”- opisującej dramat sąsiada, który przeżył Auschwitz i związany z pobytem tam kryzys swojej wiary. Oceniający prace młodych powiatowych publicystów zauważyli też talent i prawdziwy zmysł felietonisty u Jana Banata, przyznając mu III nagrodę za felieton o języku współczesnej młodzieży pt: „Papież Polak był hipsterem”.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 14 kwietnia br. w Liceum im. M. Wadowity w Wadowicach.

GRATULUJEMY!!!