Na wycieczki tylko z LO Andrychów!

Budapeszt to jedna z największych i najbardziej urokliwych europejskich stolic. Nic więc dziwnego, że od samego początku przyciągał zainteresowanie licealistów i stał się celem szkolnej wycieczki. Miasto oraz jego zabudowa robią ogromne wrażenie, zwłaszcza że według danych statystycznych zamieszkuje je aż co piąty Węgier! O wycieczce klas Ia i If do Budapesztu pisali już przedstawiciele mat-fizu. Ale uczniowie klasy IF także sporządzili krótkie notatki, w których zawarli własne odczucia i wspomnienia związane z wycieczką. W rozwinięciu kilka przykładów!

P1180743


Zarówno ogromna powierzchnia miasta, jak i potężne budynki zrobiły na mnie wrażenie. Najbardziej jednak przypadła mi do gustu wyspa św. Małgorzaty, ze względu na swoje położenie, malownicze krajobrazy, interesującą legendę o mniszce Małgorzacie, która umożliwiła mi poznanie przeszłości tego miejsca, a także wspaniały i kwitnący ogród japoński. Wyjazd uważam za udany, a Budapeszt za warty odwiedzin. Być może kiedyś uda mi się tam wrócić. Zuzia

Wycieczka do Budapesztu była niesamowitym przeżyciem. Mieliśmy możliwość zwiedzenia wielu ciekawych zabytków i spróbowania tradycyjnych węgierskich potraw takich jak lángos czy gulyásleves. Mieliśmy także dużo czasu wolnego na samodzielne zapoznanie się z urokami węgierskiej stolicy. Wszystkim osobom rozważającym wyjazd w to miejsce mówimy TAK! Kacper

Budapeszt, stolica Węgier. Przez całą podróż autokarem była tylko ciekawość, lekkie podekscytowanie, może też momentami niepokój. Na miejscu – zachwyt, aż do tego stopnia, że można by chodzić z otwartą buzią i nikt by się temu nie dziwił. Co sądzę o całej wycieczce? Że była, prostym słowem mówiąc, cudowna. Nie mówiąc o towarzystwie, w jakim go zwiedzaliśmy (bo to osobna historia), to wszystko, te neogotyckie budynki, odznaczające się kolorami, które ciężko zobaczyć w zestawieniu, wielkość tych zabytków, ich kunszt wykonania. Niemożliwym jest opowiedzieć o tym wszystkim naraz. Była to jedna z lepszych wycieczek, na jakich byłam, jedna z tych, które na długo się zapamiętuje, nie tylko dzięki zdjęciom. Dominika

Miałam ogromne szczęście móc brać udział w tak świetnie zorganizowanej wycieczce. Niezwykłym przeżyciem, a zarazem jak dla mnie najlepszym punktem podróży, był rejs statkiem nocą, gdzie wspólnie mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach budowle tej wyjątkowej stolicy. Wracając myślami do tych dni, warto wspomnieć o wyśmienitym jedzeniu, które czekało na nas każdego dnia, a także o rodzinnej atmosferze, która panowała między uczestnikami wycieczki. Był to dla nas wspaniały czas, który zafundował nam nie tylko ogrom rozrywki, ale także odpoczynek od szkolnego pędu. Paulinka

Budapeszt…
Przez te 3 dni zintegrowałam się ze znajomymi z klasy bardziej, niż przez pozostałe miesiące w szkole.Wszystko było odpowiednio zaplanowane. Wyjątkowy przewodnik, który potrafił nas zaciekawić, komfort w hotelu i pyszne węgierskie jedzenie. Polecam wycieczki z LO Andrychów. Weronika