Muzyczne spotkanie z rodziną Straussów

Okazuje się, że nie trzeba jechać do Wiednia, żeby posłuchać najwybitniejszych utworów Johanna Straussa i jego synów. Przekonali się o tym licealiści, którzy we czwartek 7.02. wybrali się do Filharmonii Krakowskiej na kolejne spotkanie z cyklu „Musica-Ars Amanda”. Najpiękniejsze kompozycje tej utalentowanej rodziny austriackiej, zarówno te bardzo znane jak „Marsz Radetzky’ego”, jak i rzadziej wykonywane przez filharmoników uwertury, walce i polki  Straussów- synów, miało okazję wysłuchać sześcioro uczniów naszej Szkoły wraz z organizatorką wyjazdu, panią mgr Lucyną Rokowską-Ramędą. Następne spotkanie z muzyką klasyczną, prezentujące portret kolejnego wielkiego kompozytora: Antonina Dvořáka, już za miesiąc. Chętnych do wzięcia udziału zapraszamy po informacje do Biblioteki Szkolnej.

20190207_175120_Burst01