Matura 2015

Od 4 do 19 maja 2015  w liceum codziennie odbywają się egzaminy pisemne z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym i przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym.

aIMG_5196

W 2015 roku do matury przystąpiło 208 tegorocznych absolwentów liceum (100%).

Po egzaminach obowiązkowych z języka polskiego i matematyki oraz języków obcych: angielskiego (także na poziomie dwujęzycznym), niemieckiego i rosyjskiego – do wyboru, przyszedł czas na przedmioty dodatkowe, które maturzyści wybierają zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i wymaganiami rekrutacyjnymi uczelni wyższych.

Każdy maturzysta musi zdawać jeden egzamin dodatkowy ale jak pokazuje poniższe zestawienie, wszystkich pisemnych egzaminów dodatkowych w naszym liceum jest 407, co oznacza, że średnio każdy maturzysta zdaje dwa egzaminy dodatkowe.

Lista egzaminów dodatkowych według popularności przedmiotów:

język angielski (86), matematyka (71), geografia (66), język polski (44), chemia (42), biologia (38), fizyka (17), historia (14), język niemiecki (13), wiedza o społeczeństwie (7), język łaciński i kultura antyczna (4), historia sztuki (3), informatyka (2).

Powodzenia!

(PT)