Mają wielkie serce

O tym, że uczniowie naszego Liceum wyróżniają się licznymi talentami, że są zdolni, kreatywni i zaangażowani w różne inicjatywy – wielokrotnie z dumą informowaliśmy, przedstawiając ich kolejne sukcesy, zrealizowane pomysły, chwaląc się ich wszystkimi osiągnięciami. Jednak oprócz dbania o własny rozwój, poszerzania swoich  różnorodnych pasji i zainteresowań wielu licealistów prezentuje wyjątkową dojrzałość i wrażliwość na potrzeby Innego – chorego, pokrzywdzonego przez nieraz bliskich ludzi, dotkniętego przez los, nieumiejącego poradzić sobie w nauce lub w życiu – człowieka. Serce rośnie, gdy widzi się entuzjazm i radość bijące od naszych młodych wolontariuszy. Oni najlepiej wiedzą, że bezinteresowna i szczera pomoc przynosi satysfakcję i dodaje skrzydeł. Kończący się rok szkolny to również czas na podsumowanie działalności prężnie działającego szkolnego wolontariatu.

W dniu 20.06.2018 w Piwnicy Art. odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Galas -przedstawicielem OPS w Andrychowie i koordynatorem
wolontariatu, podczas którego  25 wolontariuszom  wręczono podziękowania za pracę w roku szkolnym 2017/2018. Ponadto tegoroczni absolwenci: Anna Pietrusiak, Aleksandra Cabak, Paulina Formas, Szymon Gołba, Szymon Magiera oraz Jacek Chmura  docenieni zostali za szczególny wkład i aktywność w działalność Piwnicy Art. Każdy z wolontariuszy złożył podpis na pamiątkowej tablicy „Serce Wolontariusza”. Opiekunem szkolnego wolontariatu jest pan pedagog mgr Władysław Klaja.

Gratulujemy wszystkim wolontariuszom. Dobrze, że jesteście!!!

DSCF0893 (5)