Mieć czas dla innych

Jak w tym naszym ciągłym zabieganiu, wśród tylu wyzwań, które niesie nam każdy dzień, znaleźć czas, by po prostu pobyć z drugim człowiekiem? Pobyć, czyli porozmawiać, popatrzeć mu głęboko w oczy, przytulić go, pośmiać się lub wspólnie popłakać, albo pomilczeć. Tak bardzo potrzebujemy ciepła drugiego, jego bezinteresownych gestów, nadających sens naszemu życiu…I jednocześnie w poszukiwaniu tej bliskości oddalamy się od siebie, ograniczając nasze relacje do wirtualnych kontaktów. Początek Nowego Roku skłania do tworzenia całych list deklaracji, celów, które chcielibyśmy osiągnąć podczas kolejnych miesięcy. Czy znalazło się wśród nich postanowienie o spędzaniu większej ilości czasu z ludźmi, na których nam zależy?

W dniu 04.01.2018 grupa szkolnych wolontariuszy: Patrycja Rokowska, Martyna Lamek, Dominika Nowak, Alicja Żmudka, Natalia Adamus i Julia Skalak pod opieką pana pedagoga mgr. Władysława Klai spotkała się z pacjentami Szpitala Psychiatrycznego na wspólnym kolędowaniu. To już tradycja, że zaangażowani w pomoc innym licealiści w okresie świątecznym dzielą swój czas i swoje talenty z osobami starszymi i chorymi, przebywającymi w andrychowskim szpitalu. Piękną szopkę, którą podarowano oddziałowi geriatrycznemu, wykonała Patrycja Rokowska. Wspólne śpiewanie wspierała na gitarze Alicja Żmudka.

Zachęcamy do włączania się w akcje szkolnego wolontariatu. Działania podejmowane przez wolontariuszy są naprawdę różnorodne. Wszystkich informacji o nich udziela pan pedagog. A w rozwinięciu artykułu można obejrzeć zdjęcia z Jubileuszu Piwnicy Art. – podczas którego spotkali się absolwenci i uczniowie naszego Liceum, wielokrotnie swoją postawą udowadniający, że czas poświęcony drugiemu to bezcenny prezent, na który każdego z nas stać.

IMG_20180104_135850

zdjęcia z Jubileuszu 20-lecia Piwnicy Art. wykonał Jakub Pietras