Łukasz finalistą Konkursu „Nukleo”!

Łukasz Żmij z kl. 1ab został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energii Jądrowej „Nukleo”. Konkurs realizowany jest wspólnie przez Fundację FORUM ATOMOWE oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w partnerstwie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska.

W finale, który odbył się 5 grudnia br. nasz licealista zajął 21 miejsce. Konkurs, który stał na bardzo wysokim poziomie – co podkreślali jego jurorzy i organizatorzy – składał się z trzech etapów: w pierwszym wzięło udział 220 uczestników z całej Polski, do drugiego zakwalifikowało się 55 osób a w ścisłym finale znalazła się 24 młodych pasjonatów fizyki jądrowej. To ogromny sukces Łukasza (ucznia klasy pierwszej) i jego opiekuna Pana mgr. Piotra Tomy.

Jesteśmy dumni! Gratulujemy!!!

Łukasz Żmij