Wykazali się wiedzą i znajomością języka niemieckiego

W poniedziałek 27.03.2017 w naszej szkole odbył się finał XII edycji Powiatowego Konkursu  Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych Die deutschsprachigen Länder entdecken”, w którym wzięło udział 15 uczniów z  5 szkół powiatu wadowickiego: Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkół  nr 2 im. Ks. S. Staszica w Wadowicach, Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkół nr 1 im. prof. T. Kotarbińskiego oraz  naszego Liceum.

20170327_113710

Uczestnicy zostali zakwalifikowani do dzisiejszego finału po wcześniejszym napisaniu konkursu na etapie szkolnym. Zarówno  pierwszy, jak i drugi etap przygotowały germanistki: pani mgr Joanna Kawczak i pani mgr Sylwia Ochman. Największą wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych wykazały się uczennice naszej szkoły. I miejsce zajęła Anna Żydek – uczennica klasy IIIc, II miejsce przypadło Kindze Pająk – z klasy IIIf. Trzecia nagroda powędrowała do Kariny Zawilskiej z ZSiOP im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gratulujemy!