Konkurs – „O Laur Peryskopu”

Pokazaliśmy, na co nas stać!

28 marca br. w Auli Papieskiej wadowickiego Liceum Ogólnokształcącego ogłoszono wyniki XVI Powiatowego Konkursu Publicystycznego ,,O Laur Peryskopu”. Nasi uczniowie zgarnęli większość nagród. Można śmiało powiedzieć, że stało się to już tradycją, gdyż od kilku lat zdobywamy w  tym konkursie liczne nagrody i wyróżnienia.

peryskop2014_640-09

Kinga Paterak, uczennica klasy 1f otrzymała GRAND PRIX  za najlepszy tekst konkursu. Jurorzy nie mogli wyjść z podziwu dla jej reportażu pt. ,,Bierz z niej przykład”, a dotyczył on poruszającej historii dwóch dziewczynek – bliźniaczek.
Pierwsze nagrody w obu kategoriach  przyznano również naszym uczennicom:  Joannie Malarz (klasa 2b) w kategorii felieton oraz Elżbiecie Stuglik (klasa 1f) w kategorii reportaż. II nagroda za reportaż powędrowała do Zuzanny Rauk (klasa 2b) , a III nagroda do Wiktorii Respondek (klasa 1f) w tej samej kategorii.

Oprócz głównych nagród przyznano również wyróżnienia. Karina Wojewodzic (klasa 2g) za swój felieton otrzymała I wyróżnienie, a Kinga Pająk (klasa 1f) III wyróżnienie w kategorii reportaż.

Zgodne opinie  jurorów o pracach naszych uczniów, o ich wnikliwości, dziennikarskim zacięciu i sprawności językowej przyniosły wiele satysfakcji i radości.

Na pewno za rok znów spróbujemy swoich sił w tym konkursie!

(MB)