Jak studenci

Pod koniec marca klasy 1a-mat-fiz i 1cd-mat-chem-fiz-inf uczestniczyły w zajęciach na I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

a_IMG_8577

Tradycyjnie uczniowie, którzy realizują lub będą realizować rozszerzony program z fizyki uczestniczyli w zajęciach, podczas których mogli poczuć się jak studenci kierunków ścisłych, przyrodniczych lub technicznych. Podczas zajęć wykonywali doświadczenie, które obowiązkowo wykonują studenci. Było trochę łatwiej gdyż prowadzący ćwiczenia asystenci zrezygnowali z kolokwium wstępnego :) ale pracowali z uczniami jak ze studentami. Zajęcia bardzo się podobały i będą powtarzane w kolejnych latach. Po intensywnej pracy klasa 1a zwiedziła jeszcze Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Bronowicach a potem wszyscy uczniowie odwiedzili ze smakiem jeden z popularnych na całym świecie obiektów McD.

(PT)