Jak Skłodowska pierwsi!

XIII Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne odbywające się w naszej szkole były świetną okazją, by zwiedzającym je gimnazjalistom oraz wszystkim gościom przybyłym na tę imprezę przybliżyć naszą placówkę. Ponieważ w tym roku obchodzimy 150 rocznicę urodzin naszej patronki, hasłem przewodnim całej promocji naszego Liceum uczyniliśmy słowa: Jak Skłodowska pierwsi… Dlaczego? Maria Skłodowska-Curie była prekursorką w wielu dziedzinach życia i nauki. Pierwsza kobieta – profesor Sorbony, pierwsza laureatka Nagrody Nobla z dwóch różnych dziedzin, pierwsza kobieta mająca prawo jazdy na samochody ciężarowe itp. Doświadczenia i historie z jej życia zestawiliśmy z wydarzeniami dziejącymi się w naszej szkole. Na zdjęciach i banerach można więc było zobaczyć m.in. licealistów zdobywających pierwsze lokaty w zawodach sportowych, konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz absolwentów naszego Liceum znanych z pierwszych stron gazet, którzy są naszą dumą i chlubą. Na korytarzach  szkolnych poszczególne profile pokazywały : Skłodowską w laboratorium  i laboratorium „Skłodowskiej” (profil biologiczno-chemiczny), przyjaźń Skłodowskiej z Einsteinem i Einsteina u „Skłodowskiej” (profil mat-fiz), kulturę ery Skłodowskiej i kulturalne życie „Skłodowskiej” (profil humanistyczny), Skłodowską w podróży i podróże w „Skłodowskiej” (profil językowy) oraz Skłodowską jako sportowca i ratownika a także idących jej śladami uczniów „Skłodowskiej” (profil sportowo-turystyczny). Mamy nadzieję, że dzięki takiej prezentacji szkoły wielu z odwiedzających dziś nasze Liceum zapamięta, że podążamy śladami wielkiej patronki i też w wielu dziedzinach JESTEŚMY PIERWSI!

20170331_134744

 

Zobacz GALERIĘ