I znów zachwycili swoją grą…

Młodzi aktorzy z naszej licealnej grupy teatralnej „C’est la vie” ostatnie dni wakacyjnego wypoczynku poświęcili na przygotowania do występu podczas kolejnej edycji Narodowego Czytania. Pod czujnym instruktorskim okiem pani mgr Iwony Kaczmarek wcielili się w role bohaterów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Godziny spędzone na nauce tekstu oraz na wspólnych próbach zaowocowały grą, która zachwyciła zgromadzonych w piątek 7 września br. w CKZiU nr 1 w Andrychowie gości (przedstawicieli lokalnej władzy, stowarzyszeń, szkół powiatowych, mediów).  Jan Wanio (2a), Dominik Saferna (2cd), Katarzyna Kudłacik (2b), Gabriela Toka (2b), Philip Madeja (2b), Mikołaj Andryszczak (2b), Aleksander Rupik (3fh), Seweryn Kobiela (3a), pokazując swój talent aktorski, ale również nieudawaną radość z możliwości ponownego (po paru tygodniach przerwy) wspólnego grania, umiejętnie  przenieśli publiczność w atmosferę Nawłoci i przybliżyli scenę przyjazdu głównego bohatera powieści-Cezarego Baryki- do tego szlacheckiego dworku oraz zaprezentowali fragment pokazujący początki flirtu Czarusia z Karoliną Szarłatowiczówną. Świetnie zagrane dialogi młodych aktorów przeplatały się z czytanymi partiami narratora, w roli którego wystąpił Pan Dyrektor mgr Paweł Mrzygłód. Swoim solowym występem wokalnym publiczność oczarowała również Maria Walczak (3fh).

Gratulujemy wszystkim naszym utalentowanym aktorom  oraz wokalistce!!!

IMG_3329

Narodowe Czytanie w Andrychowie po raz kolejny zorganizowali nauczyciele CKZiU nr 1 we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. I podobnie jak podczas ubiegłorocznego wspólnego czytania Wielkich Klasyków, organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby, dzięki dobrze przemyślanemu scenariuszowi, odpowiedniemu doborowi czytających fragmenty powieści gości oraz pięknej dekoracji, stworzyć niezwykły klimat i atmosferę zachęcającą uczestników do tego, by po tę prezentowaną we fragmentach lekturę w któryś z jesiennych wieczorów sięgnąć samemu i w zaciszu własnego domu przeczytać ją całą. A oto chyba chodziło pomysłodawcom Narodowego Czytania.

Koordynatorem akcji ze strony naszego Liceum oraz autorem zdjęć jest pani mgr Lucyna Rokowska-Ramęda.