Orkiestra Serc Pomagających

Szkolny wolontariat we współpracy z Samorządem Uczniowskim od początku roku szkolnego angażuje się w różnorodne akcje, dzięki którym pięknie brzmiące hasła o współodczuwaniu, solidarności z potrzebującymi czy bezinteresownej pomocy zyskują nowe znaczenie. Zza nich bowiem zaczynają wychylać się konkretne osoby i czyny,  w sposób namacalny zmieniające życie tych, dla których los nie był łaskawy. W grudniu dziękowaliśmy za zaangażowanie licealistów i nauczycieli w akcję Szlachetna Paczka. W styczniu ponad trzydziestu uczniów naszej Szkoły (z opiekunką panią mgr Elżbietą Kapelą) udowadniało mieszkańcom naszej gminy, że „Pomaganie jest dziecinnie proste” i wraz z wolontariuszami z innych szkół przyczyniło się do pobicia przez andrychowski sztab WOŚP kolejnego rekordu w ilości zebranych pieniędzy na pomoc najmłodszym pacjentom szpitali. Także prowadzona w listopadzie i grudniu zbiórka monet w ramach XIX akcji „Góra Grosza” przyniosła wymierny efekt: 245,60 zł, 1,75 euro, 40 lip, 7 koron czeskich.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz licealistom i pracownikom naszej Szkoły, którzy zawsze wspierają zbiórki na szlachetne cele. Wielka Orkiestra Serc Pomagających (pojęcie szersze niż WOŚP) melodię o dobru, miłości i nadziei gra przez cały rok. A nasz licealny zespół ma w niej od dawna swoje, może i niewielkie, ale stałe miejsce.

WOSP 2019

 

GORA GROSZA