Gratulujemy naszym nowym ratownikom!!!

Dnia 6 czerwca 2018 r. komisja egzaminacyjna potwierdziła uzyskanie stopnia RATOWNIKA WODNEGO przez uczniów klasy sportowej (tegorocznych absolwentów) naszego Liceum: Martynę Bieniek, Magdalenę Korczak, Paulinę Piekarczyk, Ewelinę Turałę, Jacka Chmurę, Patryka Walczaka a także przez Michała Małysiaka (IIIa) i Dawida Sordyla (IIa) – dwaj ostatni dołączyli do kursu po wstępnym egzaminie z umiejętności pływackich.
Uczniowie brali udział w zajęciach z ratownictwa wodnego organizowanych tylko w naszej szkole w ramach programu klasy sportowo-turystycznej przez Instruktora Ratownictwa pana mgr. Pawła Kopaczewskiego. Po ukończeniu kursu przystąpili do dwustopniowego egzaminu. W pierwszej części musieli wykazać się znajomością przepisów dotyczących ratownictwa wodnego. Druga część, trwająca aż 90 min., sprawdzała ich umiejętności praktyczne. Warte podkreślenia jest to, że niektórzy z nowych ratowników już zostali zatrudnieni na komercyjnych kąpieliskach, co świadczy o wysokim poziomie, jaki prezentują.

Jeszcze raz GRATULUJEMY!!!

IMAG1244