Góry Stołowe – 1afc

W dniach od 27 do 29 kwietnia uczniowie klas Ia i Ifc uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej i Adrszpachskiego Skalnego Miasta.

a_IMG_7269

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili wrocławskie ZOO wraz z nowootwartym Afrykarium – gorąco polecamy. Następnie udali się do Ogrodu Botanicznego, aby podziwiać niesamowite okazy roślinne, po czym zwiedzali Wrocław z przewodnikiem.

W drugim dniu zdobyli Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt Gór Stołowych, a następnie udali się do Kudowy-Zdroju – miasta uzdrowiskowego. Podczas wieczornego spaceru po Dusznikach –Zdroju licealiści spróbowali wód leczniczych i zwiedzili Dworek Chopina.

Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzenia Skalnego Miasta w Adrszpachu w Czechach. Wraz z czeskim przewodnikiem uczniowie podziwiali stworzone przez naturę wspaniałe formy skalne.

Opiekę na klasami sprawowali nauczyciele Jadwiga Płonka, Małgorzata Pasternak, Piotr Toma i Paweł Kolber.