Dziesięć nominacji do nagród!!!

Ostatni tydzień kwietnia to czas, kiedy uzdolniona artystycznie młodzież z całej Małopolski może pochwalić się swoimi talentami przed jurorami i publicznością odbywającego się w Młodzieżowym Domu Kultury im. A.Bursy Małopolskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży. Co roku na tym festiwalu prezentuje się liczna grupa naszych licealistów. Młodzi artyści z Liceum Andrychowskiego zawsze zostają zauważeni a w niektórych kategoriach – takich, jak wokal, literatura i dziennikarstwo wyróżniają się wśród przedstawicieli krakowskich i małopolskich szkół średnich. Także i w tym roku aż dziesięciu uczniów naszej Szkoły otrzymało nominacje do nagród i wyróżnień, które zostaną im wręczone podczas uroczystej gali w Teatrze Groteska 16 maja br. Miło nam poinformować, że wśród młodych fotografów zauważono: Weronikę Ścigę z kl.IIfh i Patryka Pasternaka z Ie. W kategorii muzyka swoimi możliwościami wokalnymi jurorów zachwyciły: Maria Walczak (IIfh), Anna Kuźma (IIfh) i Katarzyna Strojny (IIIfc). Talent literacki i dziennikarski dostrzeżono u: Jana Banata z IIe, Aleksandry Bester z Ib, Gabrieli Gawlas z Ib i Weroniki Głowni z Ib.  W kategorii teatr zaprezentowała się cała szkolna grupa „C’est la vie” z nowym spektaklem pt. „Sama słodycz”. Pomimo niezwykle entuzjastycznych ocen jurorów, które młodzi aktorzy usłyszeli tuż po swoim spektaklu, nie został on nominowany do nagrody. Cieszy jednak zauważenie talentu Aleksandra Rupika z kl.IIfh (na zdj.),odgrywającego w spektaklu rolę Stefana-Hioba i przyznanie mu przez jurorów indywidualnej nominacji.

Gratulujemy wszystkim utalentowanym licealistom!!!