Drudzy w rejonie !

W ubiegłym tygodniu został rozegrany finał rejonowy w piłce siatkowej chłopców w ramach Małopolskiej Licealiady Młodzieży. W zawodach wzięły udział najlepsze 4 szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski Zachodniej: z Olkusza, Libiąża, Kęt oraz nasze I Liceum (reprezentujące powiat wadowicki). Drużyna prowadzona przez pana mgr. Pawła Kopaczewskiego wystąpiła w składzie: Filip Kopaczewski (C), Dawid Sokołowski, Tymoteusz Ściga, Szymon Kożuch, Kacper Komendera, Wojciech Wnęczak, Dawid Wykręt, Maciej Kułaga, Patryk Pasternak, Aleksander Rupik, Nikodem Najbor, Szymon Kopaczewski oraz Marcin Mizera. W pierwszej rundzie nasza drużyna zmierzyła się z siatkarzami z Olkusza, pokonując ich 2:0. W meczu finałowym, niestety, nasz zespół uległ siatkarzom z Kęt 2:0, zajmując tym samym drugie miejsce w turnieju.

Był to także, niestety, pożegnalny występ dużej grupy trzecioklasistów, którzy dwa lata temu osiągnęli największy sukces w siatkarskiej historii naszej szkoły, zajmując VI miejsce w Ogólnopolskim Finale Małopolskiej Licealiady Młodzieży. Dziękujemy: Filipowi Kopaczewskiemu (C), Dawidowi Sokołowskiemu, Tymoteuszowi Ścidze, Dawidowi Wykrętowi, Maciejowi Kuładze oraz Aleksandrowi Rupikowi za godne i wielokrotnie uwieńczone sukcesami reprezentowanie naszej Szkoły w zawodach sportowych na szczeblach gminnym, powiatowym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
A drugiego miejsca w rejonie Małopolski Zachodniej gratulujemy całej drużynie siatkarzy oraz jej opiekunowi.

Siatkarze 1_3