Czują chemię do…

Noblesse oblige (tł.szlachectwo zobowiązuje)- jak mawiali już przodkowie. Nasza Szkoła, nosząc imię Marii Skłodowskiej-Curie, od wielu lat pielęgnuje tradycję nauczania chemii i fizyki na jak najwyższym poziomie. Efektem tego są nie tylko wysokie wyniki z tych przedmiotów, jakie nasi uczniowie uzyskują na maturze, ale również powiększające się co roku grono laureatów konkursów chemicznych i fizycznych. W tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej finalistkami zostały: w gronie klas III: Klaudia Susfał, Weronika Grzyb i Patrycja Pułka (IIIb), zaś wśród uczniów klas II: Anna Gąska (finalista wyróżniony), Weronika Głownia, Gabriela Gawlas, Maria Pikoń, Karolina Nizińska (z kl.IIb) oraz Anna Wróbel (z kl.IIcd). Opiekunem naukowym młodych chemiczek jest pani mgr Anetta Kudłacik.

Wielkim sukcesem mogą pochwalić się również dwaj uczniowie klasy IIIa. Podopieczny pana mgr. Piotra Tomy – Damian Mizera został laureatem Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, zaś wychowanek pana dyrektora mgr. Pawła Mrzygłoda – Konrad Kowalczyk uzyskał tytuł laureata Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Obaj licealiści w nagrodę otrzymali indeksy tej najlepszej w Polsce uczelni technicznej oraz zostali wpisani do Złotej Księgi naszego Liceum.

Gratulujemy wszystkim młodym pasjonatom chemii, fizyki i matematyki!!!