Razem łatwiej iść…

Integrować się z drugim człowiekiem, Innym od nas, to znaczy chcieć z nim pobyć- poznać go, porozmawiać z nim, zobaczyć jego uśmiech albo próbować otrzeć łzy. Integrować się z Innym dotkniętym chorobą to jeszcze dodatkowo próbować przedrzeć się przez tę zewnętrzną barierę niepełnosprawności, by pod nią zobaczyć Osobę: wrażliwą, mądrą, waleczną…

Wiedzą o tym uczniowie Naszej Szkoły, którzy wielokrotnie w ramach różnych akcji podejmują próby integrowania się z osobami niepełnosprawnymi.  Od początku września na parterze naszego Liceum podziwiać można efekt współpracy licealistów z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Andrychowie. Wystawa prac malarskich oraz glinianych rzeźb pokazuje różnorodne wyobrażenia aniołów: od tych przyjaznych i opiekuńczych stróżów człowieka, po tych w czerni, przynoszących śmierć. W warsztatach odbywających się wiosną br. udział wzięli uczniowie klasy II h: Ewa Małecka, Teresa Miarka, Marcin Łaźny, Michał Obrochta, Joanna Powroźnik, Grzegorz Radwan.

A we wtorek 18 września br. klasa IIa pod opieką pani mgr Marty Karcz i pana mgr. Tomasza Sopickiego wybrała się na Ogólnopolski Rajd Integracyjny „Z Tobą na Groń”. Udział w tym wydarzeniu to już wieloletnia tradycja naszej Szkoły.  Wspólna wędrówka licealistów i podopiecznych ośrodków szkolno-wychowawczych na Leskowiec, podobny trud włożony  przez każdego piechura w zdobycie szczytu, z pewnością były świetną okazją do pokazania, że w życiu wszyscy, bez względu na talenty, wygląd czy słabości, zmierzamy w jednym kierunku. I kiedy idziemy wspólnie, jest nam nie tylko raźniej, ale i łatwiej.

42093990_2152022801778282_3221768626449154048_n

20180906_135149