Biol-chem w Krakowie

W dniu 18.10.2016r. klasy IIIB i IIIC wybrały się na wycieczkę przedmiotową z biologii i chemii do Krakowa.

dav

Część biologiczną spędziliśmy w Ogrodzie Botanicznym, gdzie mogliśmy podziwiać piękno polskiej złotej jesieni. Zwiedziliśmy też kilka szklarni, w których za sprawą niezwykłej roślinności i wysokiej temperatury przenieśliśmy się na chwilę w tropiki. Następnie udaliśmy się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam,czując się prawie jak studenci, zgłębialiśmy tajniki chemii poprzez obserwację doświadczeń. Wycieczka przebiegała w miłym towarzystwie pod opieką pani mgr Magdaleny Tomy, pani mgr Anetty Kudłacik, pani mgr Sylwii Ochman oraz gościnnie pana mgr. Tomasza Pasternaka.

Katarzyna Mizera, Justyna Magiera

Podczas przedmiotowej wycieczki do Krakowa uczniowie dwóch klas biologiczno-chemicznych: IIIb i IIIc  uczestniczyli w pokazach chemicznych pt. „Spotkania z ciekawą chemią” organizowanych  przez  Wydział  Chemii UJ. Licealiści mieli okazję  obejrzeć  na  żywo  kilkanaście  interesujących  doświadczeń chemicznych, z których każde było komentowane  i  omawiane przez prowadzącego. Maturzyści zaliczyli zatem przedmaturalną  powtórkę  materiału ilustrowaną eksperymentami chemicznymi.

(AK)