Aby historia się już więcej nie powtórzyła….

Dlaczego trzeba uczyć się historii i stale przypominać wydarzenia, które miały miejsce w mniej lub bardziej odległych od naszych czasach? Bo „historia jest nauczycielką życia” a  „naród, który nie pamięta o swojej historii, jest skazany na powtórne jej przeżycie”. 13 grudnia 1981 r. to dzień, o którym chcielibyśmy, jako Polacy, zapomnieć – bo to jedna z najtragiczniejszych dat we współczesnych losach naszego narodu. Ale właśnie dlatego, żeby już nigdy nie wróciły czasy takiego zniewolenia, takiego ograniczenia praw obywateli i bezwzględnych rządów władzy wojskowej na czele z dyktatorem w czarnych okularach ( w mundurze lub  w eleganckim garniturze), trzeba te grudniowe wydarzenia przypominać kolejnym pokoleniom. Na specjalny apel pokazujący z jednej strony w konwencji political fiction, jak współcześnie odczulibyśmy represje stanu wojennego, a z drugiej przedstawiający alfabet najważniejszych pojęć związanych z tamtymi  wydarzeniami, we czwartek 13 grudnia 2018 r. uczniów i nauczycieli naszej Szkoły zaprosiły klasy: IIcd i IIe. Scenariusz widowiska, przygotowanego  z dużym rozmachem, opracowała pani mgr Ewelina Prus-Bizoń, zaś w  jego realizacji pomagali wychowawcy klas: pani mgr Wanda Tomiczek-Jamróz, pan mgr Paweł Kopaczewski a także pani mgr Iwona Kaczmarek. Duże brawa, zwłaszcza za widoczne zaangażowanie całej klasy IIcd, za przemyślaną i dopracowaną w każdym szczególe dekorację, wzbogacające przedstawiane treści prezentacje multimedialne  oraz za poruszające (zamykające klamrą cały apel) wykonanie piosenek: „Kocham wolność” i „Mury”.