Akcja: Sprzątanie Świata

O tym, jak przez ostatnie lata zmienił się świat wokół nas, jak zmieniliśmy się my sami i  jakiej zmianie uległy nasze przyzwyczajenia, można napisać niejedną pracę naukową tylko na podstawie badania ilości i rodzaju wyrzucanych przez nas śmieci. Swoje refleksje na temat zachowań ekologicznych mieszkańców Andrychowa i okolicy mogą także wysnuć nasi licealiści, którzy rokrocznie biorą udział w akcjach sprzątania okolicy. Tegoroczna, już 25 edycja „Sprzątanie świata-Polska” swoim hasłem- apelem: „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej” przypomina nie tylko o oddzielaniu odpadów, ale i zwraca uwagę na konieczność częstszych działań na rzecz naszego środowiska.

Do porządkowania terenu wokół szkoły, okolic Pańskiej Góry oraz brzegów Wieprzówki we wrześniu br. w ramach lekcji biologii wyruszali uczniowie klas pierwszych Naszej Szkoły,  wyposażeni przez opiekunkę, panią mgr Magdalenę Tomę, w worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki.

20180917_140935 (2)