Ie na obozie narciarskim

Kolejny rocznik licealistów, uczęszczających do klasy pierwszej o profilu sportowo-turystycznym, doskonali jazdę na nartach pod okiem doświadczonych trenerów i instruktorów narciarstwa podczas tygodniowego obozu sportowego w Krynicy-Zdroju. Wyjazd, podobnie jak w poprzednich dwóch latach, zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego- pan mgr Paweł Kopaczewski i pan mgr Roman Rupik.
Uczniowie Ie (tak, jak to czynili ich starsi koledzy w minionych latach) będą relacjonowali swój pobyt w Krynicy-Zdroju. Wrażenia z pierwszych dwóch dni można przeczytać w rozwinięciu artykułu.
IMAG0841

8 stycznia br. klasa 1e (profil sportowo-turystyczny) pojechała na obóz narciarski do Krynicy-Zdroju. To  świetna okazja do nauczenia się jazdy na nartach lub doskonalenia swoich umiejętności w szusowaniu po stoku. Wraz z klasą na wyjazd wybrali się opiekunowie: pan mgr Paweł Kopaczewski oraz pan mgr Roman Rupik, którzy pomagają licealistom w nauce tego ekscytującego sportu.

O godz.8.30 zebraliśmy się na parkingu przy basenie w Andrychowie. Podróż do miejsca zakwaterowania zajęła nam ok. 4h. Mimo iż byliśmy trochę zmęczeni, humor nam dopisywał. Czekał na nas pyszny obiad, który z radością zjedliśmy w mgnieniu oka. O godz.15.30 pojechaliśmy na stok. Tam  podzieliliśmy się na dwie grupy.

Grupa zaawansowana :
„Mieliśmy już styczność z jazdą na nartach, więc nie byliśmy aż tak podekscytowani, jak początkujący. Zweryfikowaliśmy błędy, które popełnialiśmy w czasie jazdy i pracowaliśmy nad nimi z pomocą pana Pawła i Romana. Był to dla nas owocny dzień, w czasie którego dobrze się bawiliśmy.”
Grupa początkująca :
„Byliśmy bardzo zdenerwowani, gdyż pierwszy raz mieliśmy na nogach narty. Na szczęście, dzięki instruktorom: Dominikowi, Janowi i Karolowi szybko polubiliśmy jazdę na nartach. Zdarzały się również zabawne sytuacje, gdy ktoś się przewrócił albo zjechał na inną trasę. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z naszych postępów i mamy nadzieję, że jutro poradzimy sobie na trudniejszym stoku.”
Po powrocie zjedliśmy wyśmienitą kolację. Wieczorem spędzaliśmy wspólnie czas, grając w tenisa stołowego i w karty oraz rozmawiając.
Nie możemy się doczekać jutrzejszych przygód na stoku.
                                                                               Martyna Ochelska
W drugi dzień obozu narciarskiego w Krynicy-Zdroju ( we wtorek 9.01) zeszliśmy na śniadanie o 8:30. Okazało się, że zmiana klimatu oraz wczorajsza jazda na nartach poszerzyły pojemność naszych żołądków. Apetyty nam wszystkim, a w szczególności Adrianowi, wyjątkowo dopisują. Przepyszna kuchnia dodaje nam siły, energii i uśmiechu na cały dzień.
Pół godziny później wyruszyliśmy na stok. Pogoda sprzyjała szusowaniu po dobrze przygotowanych trasach na zboczach krynickich gór, świeciło słońce, był lekki przymrozek. Wszyscy nieźle sobie radzili, każdy dawał z siebie 100%. Świetnie się bawiliśmy, zjeżdżając i również w doskonałych humorach wróciliśmy do naszego ośrodka. Po powrocie ze stoku, na którym spędziliśmy 4 godziny, zjedliśmy obiad i rozeszliśmy się do pokoi, by odpocząć. Wieczorem przygotowywaliśmy gry edukacyjne w 5 grupach.
Spędziliśmy miło czas, grając w tenisa stołowego i na wspólnych rozmowach.
Relację przygotowali: Adrian Żydek, Wojtek Mirek, Szymon Rusinek, Szymon Stuglik i Karol Gondko.