Nagrodzona przez uczniów

Są takie wydarzenia w życiu każdego nauczyciela, kiedy Sens jego pracy staje się wręcz namacalny. To chwile sukcesów odnoszonych przez uczniów… to wspólne rozmowy z wychowankami, ujawniające ich wrażliwość i zrozumienie…to mniejsze lub większe zwycięstwa odnoszone w tym biegu zwanym życie przez obecnych lub dawnych podopiecznych… To wreszcie płynące z serca życzenia składane przez uczniów podczas dzielenia się opłatkiem, wdzięczność wyrażana podczas Dnia Nauczyciela czy końca roku szkolnego… Tak, jest wiele tych momentów, dla których warto Chcieć Być Nauczycielem.

cid_495

Jednak tylko nieliczni pedagodzy mają okazję otrzymać jeszcze jeden dowód docenienia od swoich wychowanków. Od kilku lat „Gazeta Krakowska” organizuje plebiscyt „Nauczyciel na Medal”. Można w nim zagłosować na najbardziej lubianego i cenionego nauczyciela w każdym z powiatów naszego województwa. Znalezienie się w czołówce tego głosowania internautów to naprawdę duży zaszczyt.  W piątek  8 grudnia br. w Auli Uniwersytetu Pedagogicznego rozdano nagrody oraz wręczono dyplomy i medale wszystkim małopolskim pedagogom wyróżnionym w tym plebiscycie. W gronie laureatów znalazła się pani mgr Anna Guzdek (na zdj. z prorektorem UP prof. Robertem Stawarzem)- nauczycielka wychowania fizycznego w naszym Liceum, która w tym roku otrzymała najwięcej głosów wśród pedagogów zgłoszonych z naszego powiatu. Serdecznie gratulujemy tego niezwykłego dowodu wdzięczności, pamięci i sympatii!!!

PODZIĘKOWANIE

„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również czegoś się uczy.”
                                                    Paulo Coelho
Serdecznie dziękuję za nominację w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” oraz za każdy głos oddany na moją osobę. Czuję się zaszczycona tym wyróżnieniem. Nie ma nic cenniejszego dla nauczyciela, jak docenienie jego osoby i pracy przez uczniów. Jesteście wspaniali! Dziękuję za wszystko.
                    Anna Guzdek