Drugie miejsce w województwie!

Nasze Liceum, jako jedyna ponadgimnazjalna szkoła powiatu wadowickiego, brało udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. W tym roku eliminacje wojewódzkie odbywały się w dniach 12-13 maja w Rzuchowej koło Tarnowa. Szkołę reprezentowali Przemysław Cieluch, Piotr Cholewka i Patryk Walczak z kl. IIe. Drużyna ta w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce w województwie. Opiekunką licealistów jest pani mgr Krystyna Wesołowska.

Gratulujemy sukcesu!

20170513_124352

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy to niezwykle trudny konkurs, podczas którego zawodnicy, oprócz wiedzy, muszą wykazać się sporymi umiejętnościami i dużą sprawnością.

W piątek 12 maja uczniowie rozwiązywali test dotyczący wiedzy turystycznej, krajoznawczej, pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego. W części praktycznej młodzież musiała przejść wyznaczoną trasę w grze terenowej, pokonać kolarski tor przeszkód, rozpoznawać tropy zwierząt oraz wykazać się znajomością piosenek turystycznych.

W sobotę w pobliżu cmentarza  wojennego w Łowczówku odbył się marsz na azymut.

Chłopcy zajęli pierwsze miejsce w grze terenowej, samarytance i marszu na azymut. Wysoko zostały ocenione także ich zmagania na kolarskim torze przeszkód.

Przygoda z OMTTK zawsze wiąże się z miłymi wspomnieniami. Poznaje się dużo ciekawych ludzi mających podobne zainteresowania. Między wszystkimi uczestnikami jak i organizatorami panuje miła atmosfera. Zachęcamy do wzięcia udziału  w tym turnieju, gdyż jest to świetna okazja do sprawdzenia siebie w wielu aspektach turystycznych…- podsumowują swój udział w konkursie nasi licealiści.