Wspólnie!!!

Hymn odśpiewany RAZEM 9.11.2018 r. przez ponad 300 osób, mimo że a capella, bez dyrygenta a jednak wybrzmiał donośnie, czysto i rytmicznie – pokazując, jaką moc ma wspólnota. W przygotowanie widowiska „100 lat Niepodległej”  zaangażowało się wielu utalentowanych licealistów z różnych klas, a we wtorek 13.11.2018 r. na sali gimnastycznej naszego Liceum spotkały się różne pokolenia, by WSPÓLNIE się wzruszyć i zachwycić, by w skupieniu pomyśleć o trudnych dziejach naszego kraju i zastanowić się nad jego przyszłością. Imponujący efekt kolejnej akcji, która połączyła uczniów naszego Liceum, można oglądać na szkolnych korytarzach. Przygotowywanie prac konkursowych: plakatów, kotylionów niepodległościowych oraz prezentacji multimedialnych dotyczących historii Polski w ramach Szkolnego Konkursu Historycznego wymagało wspólnej pracy wielu osób. (W rozwinięciu artykułu zapoznać się można z wynikami konkursu.) Tak, setna rocznica odzyskania niepodległości stała się pretekstem do podjęcia wielu różnorodnych inicjatyw, mających  na celu przypomnieć Polakom, co niegdyś stało się przyczyną utraty wolności a co pomogło nam potem ją odzyskać. I spośród wielu różnych refleksji, które cisną się do głowy, jedna chciałaby wybrzmieć najgłośniej: upadek to zawsze efekt podziału (na moje i twoje, nasze i wasze) – odrodzenie możliwe jest tylko dzięki zjednoczeniu. Wspólnie spojrzeliśmy w ciągu ostatnich kilku dni w przeszłość – razem popatrzmy też w przyszłość.

zdj.Alicja Grabowska

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
W każdej kategorii prace oceniało 3 jurorów, każdy mógł przyznać 10 pkt, czyli klasa mogła uzyskać maksymalnie 30 pkt
w kategorii plakat:
III miejsce – II B (24 pkt)
II miejsce – II A i II H (26 pkt)
I miejsce – I B i III A(27 pkt)
w kategorii kotylion:
III miejsce – I A i II CD (27 pkt)
II miejsce – I H i III B (28 pkt)
I miejsce – II B (29 pkt)
w kategorii prezentacja multimedialna:
III miejsce – I A (22 pkt)
II miejsce – I B (23 pkt)
I miejsce – II B (25 pkt)
w klasyfikacji łącznej:
III miejsce – I B (69 pkt)
II miejsce – III A (73 pkt)
I miejsce – II B (78 pkt)
GRATULUJEMY!!!
Organizatorką konkursu była pani mgr Monika Toka.

zdjęcia:  Alicja Grabowska (Ib)