Jeszcze czytają!!!

Czy w czasach nam współczesnych, kiedy (wg badań Biblioteki Narodowej) ponad połowa społeczeństwa nie przeczytała w ostatnim roku żadnej książki, warto pytać o rolę literatury w życiu człowieka? Czy w świecie ekranów dotykowych, szybko zmieniających się obrazów, jest jeszcze zapotrzebowanie na słowo zapisane na papierze? Ile osób jeszcze czuje dreszcz podekscytowania, biorąc do ręki pachnącą nowością książkę? Okazuje się, że całkiem sporo. I to  przede wszystkim dla nich, którzy wierzą, że „Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę.” (Arturo Peréz-Reverte), organizuje się Targi Książki. Wśród tysięcy osób, odwiedzających kolejną, 22 edycję Międzynarodowych Targów Książki  odbywającą się od czwartku 25 października br. w Krakowie, była także grupa naszych licealistów. Wyjazd dla 61 uczniów naszej Szkoły zorganizowała (jak co roku) pani mgr Lucyna Rokowska- Ramęda  a w opiece nad młodzieżą pomagała jej pani mgr Anetta Kudłacik.