Najlepsza szkoła w powiecie!!!

Łączą naukę ze sportem. Reprezentują szkołę w różnych dyscyplinach. Poświęcają mnóstwo czasu na wyczerpujące treningi. Wiedzą, co to rywalizacja. Znają smak zwycięstwa. Nieraz przekraczają granice własnej wytrzymałości. Ciągle uczą się walczyć ze słabościami. Rozumieją, jak ważna jest drużyna. I czują dumę, że są częścią tego wielkiego zespołu, który zapracował w ubiegłym roku szkolnym na tytuł najlepszej pod względem sportu szkoły w powiecie wadowickim. Szkolni sportowcy i ich trenerzy  wspólnie cieszyli się, że puchar, który 11 października br. Pan Dyrektor mgr Paweł Mrzygłód odebrał z rąk Starosty Wadowickiego, powrócił do naszego Liceum.

GRATULUJEMY wszystkim sportowcom i ich opiekunom!!!

W rozwinięciu przypominamy wszystkie sukcesy sportowe, jakie nasi licealiści odnieśli w ubiegłym roku szkolnym.

IMG_1058

Nasze Liceum zwyciężyło we współzawodnictwie na najbardziej usportowioną szkołę ponadgimnazjalną powiatu wadowickiego w roku szkolnym 2017/2018r.

Na sukces zapracowała duża grupa naszych uczniów, którzy wzięli udział w większości zawodów sportowych odbywających się w ramach Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej. Najlepsi z nich przeszli dwa lub trzy etapy eliminacji i wystąpili w finałach wojewódzkich, zajmując:
• trzecie miejsce w badmintonie drużynowym chłopców (J.Banat 2e, T. Ściga 2a, M. Sobala 2b – opiekun mgr Paweł Kopaczewski)
• czwarte miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt (A.Nowak 2b, P.Piekarczyk 3e, P. Gąsiorek 2b – opiekun mgr Wanda Tomiczek – Jamróz)
• czwarte miejsce w siatkówce plażowej chłopców (D. Sokołowski 2a, T. Ściga 2a-opiekunowie mgr Paweł Kopaczewski, mgr Roman Rupik)
• dziewiąte miejsce w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt ( J.Fryś 2b, P.Rokowska 2b, K.Kiszczak 2b, N. Trytko 1cd, Z. Pabiś 1cd, K. Sordyl 2a, – opiekun mgr Anna Guzdek )
Do finałów zakwalifikowały się drużyny w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców oraz indywidualnie pływacy, narciarze alpejscy i snowboardziści.
Drużyny gier zespołowych prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły zdobyły mistrzostwo powiatu wadowickiego w :
• piłce siatkowej dziewcząt (opiekun  mgr Anna Guzdek)
• piłce siatkowej chłopców (opiekunowie mgr Paweł Kopaczewski,  mgr Roman Rupik)
• piłce ręcznej dziewcząt (opiekun mgr Paweł Kopaczewski)
• piłce siatkowej plażowej chłopców (opiekun mgr Roman Rupik, mgr Paweł Kopaczewski)

Tytuł mistrza powiatu uprawniał do występów w finałach rejonowych Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej, gdzie siatkarze plażowi zdobyli awans do finału wojewódzkiego, drużyna siatkarzy zajęła drugie miejsce, a siatkarki i piłkarki ręczne trzecie, co nie dało awansu do finału wojewódzkiego.
W finałach powiatowych wystąpiły jeszcze drużyny: piłki koszykowej dziewcząt (III miejsce, opiekun mgr R. Rupik), piłki ręcznej chłopców (III miejsce, opiekun mgr P. Kopaczewski), piłki nożnej dziewcząt (II miejsce, opiekun mgr P. Kopaczewski), piłki nożnej chłopców (V miejsce, opiekun mgr R. Rupik), tenisa stołowego chłopców (IV miejsce, opiekun mgr R. Rupik), siatkówki plażowej dziewcząt (II miejsce, opiekun mgr A. Guzdek), szachistów (II miejsce, opiekun mgr P. Kopaczewski ).
A oto lista pozostałych naszych reprezentantów w wymienionych wyżej dyscyplinach:
K. Brzazgacz, M. Tarabuła, M. Małysiak, K. Radwan 3a, D. Sordyl, A. Rupik 2a, J. Kołodziejczyk 2e, J. Chmura, M. Curzydło, K. Gondko 3e, A. Swakoń, P. Prus 1a, K. Pyzio 1b, A. Miarka 3a, F. Kopaczewski 2e, P. Pasternak 1e, P. Sipiora 1f, K. Kubień 2fh, J. Ściga 2a, Sz. Magiera 3a, S. Ryłko 2fh, I. Zaremba 2a, D. Matyszkowicz 1a, J.Cinal 1a, B. Kowaliczek 3a, Sz. Rusinek 1e, K. Czywilis 2e, A. Gajczak 2a, N. Łysoń 1b, P. Gibas 2e, W. Sordyl 2a, B. Pieczarka 3fc, M. Bieniek 3e, K. Sordyl 2a, K. Powroźnik 1e, K. Pilarczyk 2e, O. 3a, P. Walczak 3e, W. Biczak 3b, M. Korczak 3e, Z. Ogiegło 1cd, D. Pękala 3b, J. Ryłko 2e, A. Badowska 3fc, I. Chachuła 1cd, E. Michniak 3fc, E. Turała 3e, Ł. Rajda 3a, B. Kudłacik 3e, K. Bodzek 1b, P. Bogacz 1b, O. Leśniak 1b, K. Nizińska 1b, M. Ogiegło 2e, M. Smolec 3e, A Talaga 1h, J. Dziedzic 2fh, P. Gąsiorek 2b, I. Kiszczak 1b, A. Kural 2fh, J. Łysoń 2e, A. Młocek 2fh, K. Młocek 2fh, P. Odrobina 2b, M. Radwan 1b, K. Ramenda 1a, K. Komendera 1e, M. Kułaga 2e, D. Wykręt 2e, Sz. Kożuch 1e, W. Wnęczak 1e, D. Misiek 2e, A. Gajczak 2e, J. Gużyński 3a, A.Gąska, K. Mizera 2a, W. Mirek 1e, D. Dobrzański 1e, B. Powroźnik 1cd, J. Marek 1cd, M. Micherda 2e, A. Żydek 1e, K. Leński 2fh, T. Marczyński 3h, K. Buda 2a.