Integrowali się w Tatrach

Morskie Oko to bardzo urokliwe miejsce w Tatrach. Morskie Oko to największe tatrzańskie jezioro, przyciągające tysiące turystów spragnionych niezwykłych widoków. Morskie Oko to również cel pierwszej wycieczki integracyjnej, na którą w dniach 4 – 5 października br. wybrali się uczniowie z klas If oraz Ie pod opieką pań: mgr Krystyny Wesołowskiej, mgr Agnieszki Bieleckiej oraz mgr Elżbiety Kapeli.

IMG_7334


W czwartek rano, po dojechaniu do Palenicy Białczańskiej, wyruszyliśmy w stronę Morskiego Oka. Ponad sześciogodzinny spacer wśród świerków i malowniczych górskich szczytów był dla niektórych nie lada wysiłkiem, lecz jednocześnie pozwolił nieco odpocząć od codziennego zgiełku czy miejskiego hałasu.
Wieczorem zaś, po zasłużonej obiadokolacji, przy wielu zabawach integracyjnych staraliśmy się przełamać jeszcze do wtedy istniejące bariery oraz poznawaliśmy siebie nawzajem w przyjaznej atmosferze.
Natomiast w piątek na obie klasy czekała kolejna atrakcja – termy w Bukowinie Tatrzańskiej. Kilkugodzinny relaks i szaleństwo na zjeżdżalniach wodnych pozwoliły zapomnieć o bolących nogach i zakwasach – skutkach wcześniejszych górskich wędrówek.
Do Andrychowa wróciliśmy późnym popołudniem, zatrzymując się po drodze na posiłek.
Wszyscy uczestnicy wycieczki dziękują jej organizatorkom i opiekunkom, licząc na kolejne równie wspaniałe wyjazdy.

Julia Mydlarz If

zdjęcia Martyna Kaleciak If