Satysfakcjonująca współpraca

13 czerwca br. na sali gimnastycznej naszego Liceum odbył się Integracyjny turniej tenisa stołowego „Razem po wygraną 2018”.  Kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych – uczestników zajęć terapeutycznych w Środowiskowych Domach Samopomocy z terenu powiatu wadowickiego, mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i podopiecznych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych rywalizowało pod czujnym okiem młodych sędziów – uczniów naszego Liceum: Szymona Kożucha (Ie), Szymona Rusinka (Ie) i Magdaleny Smolec (IIIe). Dzięki wspólnemu zaangażowaniu: przedstawicieli naszej Szkoły (zwłaszcza odpowiedzialnej za przygotowanie miejsca zawodów pani mgr Anny Guzdek), opiekunów osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim samych uczestników zawodów, udało się zrealizować główny cel turnieju, którym była integracja przez sport. A wygranymi okazali się tak naprawdę wszyscy biorący udział w tej imprezie.

DSC_0161

To już kolejne przedsięwzięcie zorganizowane w ramach współpracy naszego Liceum ze Środowiskowym Domem Samopomocy i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiutare”. W maju i czerwcu uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach ceramicznych razem z uczestnikami zajęć terapeutycznych, a kilka miesięcy wcześniej licealiści z klasy IIa spotkali się z członkami Stowarzyszenia „Adiutare” i wysłuchali prelekcji na temat postrzegania przez społeczeństwo osób dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną lub chorobą psychiczną.