Integracja przez rywalizację

Co może łączyć ludzi? Takie same pasje, podobne doświadczenia lub wydarzenia, w których  razem uczestniczą. Relacje mogą spajać wspólnie wylewane łzy, włosy targane z wściekłości i bezradności, ale i bolące od śmiechu brzuchy oraz krople potu spływające po ciężkim fizycznym wysiłku. Szczególnie ostatnie z wymienionych „spoiw” integrujących ludzi poznają uczniowie klasy II e (sportowo-turystycznej), którzy od tygodnia przebywają na obozie sportowym nad Jeziorem Rudno. Ilość dyscyplin sportowych, w których mogą sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, jest imponująca. A duch rywalizacji, umiejętnie animowany przez trenerów: pana mgr. Pawła Kopaczewskiego i pana mgr. Romana Rupika, unosi się nad licealistami, wzmacniając ich więzi.
received_330596387471705

Dzisiejszy dzień, 15 czerwca, rozpoczęliśmy od pobudki po godzinie 8. Następnie o 8:30 udaliśmy się na rozruch z Panem Trenerem Romanem, po czym poszliśmy zjeść śniadanie. Potem podzieliliśmy się na dwie grupy- jedna z nich pojechała na przejażdżkę rowerową, która zakończyła się na wieży widokowej nieopodal Rudna. Druga grupa udała się na stadion, aby przeprowadzić rywalizację w rzucie oszczepem, a po kilkuminutowej przerwie ze stadionu licealiści przenieśli się nad jezioro, aby poprawić swoje umiejętności kajakarskie. Po dwóch godzinach zajęć grupy zamieniły się. Gdy wszystko się skończyło, poszliśmy na obiad, a później rozpoczęła się rywalizacja czterech grup w piłkę plażową. Rywalizacja była bardzo zacięta, co nie zmienia faktu, że wszyscy dobrze się bawili. Cały dzień minął nam bardzo szybko, a wieczorem, po kolacji, udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.

 Następny dzień, jak zwykle, rozpoczęliśmy od rozruchu i śniadania. O 10:30 zaczęliśmy rozgrywki w koszykówkę i piłkę nożną. Po rywalizacji udaliśmy się na obiad. Potem część z nas przeniosła się na stadion, aby poćwiczyć rzut dyskiem, a druga część przygotowywała się do zawodów kajakarskich. Było bardzo ciężko, ale wszyscy dotrwali do końca rozgrywek. Po kolacji rozpoczęliśmy zawody w biegach sztafetowych i rzucie dyskiem. Po wyczerpującym dniu część z nas udała się nad jezioro, aby zaczerpnąć orzeźwiającej kąpieli.

Autorkami relacji są: Kinga Pilarczyk, Patrycja Rokowska, Klaudia Szemik, Justyna Michalczyk i Angelika Magiera