Mistrzowski bieg

O tym, że ” biegać każdy może”…, że „biegam, bo lubię”…, że „bieg to zdrowie”-przekonują nas media na każdym kroku. Dzięki temu bieganie stało się modne i coraz więcej osób dostrzega jego zalety. Od wielu lat do uprawiania tej dyscypliny sportu skutecznie zachęcają również naszych licealistów szkolni nauczyciele wychowania fizycznego. Efektem tego jest m.in. coraz większa grupa uczniów zgłaszających się do zawodów w bieganiu, startujących w biegowych konkurencjach i zdobywających w nich wysokie lokaty. Już jesienią szkolni biegacze udowodnili, że należą do najlepszych w powiecie  (I miejsce dziewcząt i II lokata chłopców) a wiosenne zawody potwierdziły tylko ich dominację.

W dniu 26.04.2018 r. na stadionie Skawa w Wadowicach odbyły się finały powiatowe Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. W zawodach wzięły udział reprezentacje szkolne dziewcząt  (w biegu na dystansie 1000 m)  i chłopców (którzy do pokonania mieli  dystans 1500 m). Nasze drużyny zdeklasowały pozostałych uczestników, zdobywając I miejsca. Tym samym uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 16.05.2018r. w Nowym Targu.

Mistrzyniami Powiatu zostały: Kiszczak Karolina IIb, Sordyl Karolina IIa, Trytko Natalia Icd, Fryś Joanna IIb, Rokowska Patrycja IIb, Pabiś Zuzanna Icd. Opiekunką zwycięskiej drużyny dziewcząt jest pani mgr Anna Guzdek.

Najlepszą w powiecie drużynę chłopców stworzyli: Gibas Paweł IIe, Łysoń Nikodem Ib, Gajczak Adrian IIa, Kubień Krzysztof IIfh, Buda Kacper IIa. Opiekę nad zespołem Mistrzów Powiatu sprawuje pan mgr Roman Rupik.

Wielkie Gratulacje!!!

20180426_092440